PASAULES SIRDS DIENA 2012 Kronvalda parkā
Atpakaļ

Kustība un asinsspiediens 120/80 jebkurā vecumā!
Pasaules Sirds diena 2012

20. septembrī Rīgā tika atzīmēta Pasaules Sirds diena 2012, kuru rīkoja Latvijas Kardiologu biedrība sadarbībā ar Sirds pacientu biedrību „ParSirdi.lv".

Jo vairāk liekā svara, jo augstāks asinsspiediens (AS) - par to liecina Nacionālais šķērsgriezuma pētījums par iedzīvotāju sirds un asinsvadu veselības stāvokli. Tāpēc šogad Sirds dienas pasākumā galvenā uzmanība tika pievērsta fiziskām aktivitātēm un asinsspiedienam 120/80 mmHg jebkurā vecumā!

Pētījuma dati liecina, ka:
• cilvēkiem ar normālu svaru (ĶMI 18,5–24,99) paaugstināts AS ir 33% gadījumu;
• cilvēkiem ar lieko svaru (ĶMI 25–29,99) paaugstināts AS ir 54% gadījumu;
• cilvēkiem ar aptaukošanos (ĶMI virs 30) paaugstināts AS ir 72% gadījumu.
Ķermeņa Masas Indeksu (ĶMI) aprēķina = svars (kg) : augums (m)2

Lai iedvesmotu cilvēkus atrast savu kustību veidu, un tādējādi samazināt svaru un asinsspiedienu, kardiologi aicināja pasākumā iesaistīties vingrotājus, nūjotājus, skriešanas aktīvistus un basketbola cienītājus.

Pasākuma laikā bija iespēja izmērīt asinsspiedienu, sirdsdarbības frekvenci, noteikt ķermeņa masas indeksu un saņemt kardiologu ieteikumus.

Tautā mīlētā aktrise Olga Dreģe vadīja vingrošanu cilvēkiem labākajos gados, jo kardiologi un arī aktrise ir pārliecināta, ka kustība nosaka dzīves kvalitāti, veselību un dzīvesprieku.

Interesenti varēja saņemt padomus, kā radoši vingrot mājās, uzzināt par kustību nozīmi un piemērotākajiem aktivitāšu veidiem cilvēkiem pēc 45 DHC studijas veidotajā projektā "Radošums fiziskajās aktivitātēs".

Vienā skrējienā vesela valsts! - ar tādu uzsaukumu piedalījās Skrien Latvija komanda, kuras teltī bija iespēja uzzināt par sacensībām, kurās piedalās gan mazi, gan lieli sporta profesionāļi, un hobija klases skrējēji, kuriem skriešana ir veselīga dzīvesveida sastāvdaļa.

Pulcēšanās notika arī pie Ghetto Basket basketbola groza, kur ievingrināt roku basketbola driblā varēja gan pieaugušie, gan bērni.

Par savām aktivitātēm informēja pacientu biedrība ParSirdi.lv. Bija iespēja iepazīties ar biedrības vadītāju Inesi Mauriņu un pievienoties biedru pulkam.

Pasākumu vadīja un fiziskajās aktivitātēs iesaistījās dramaturgs un DHC studijas TRX treneris Kārlis Anitens.

Sirds dienu atklāja Latvijas Kardiologu biedrības prezidents LU prof. Andrejs Ērglis, LR Veselības ministre Ingrīda Circene, RD Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšniece Irēna Kondrāte, RD Labklājības departamenta Sociālo jautājumu komitejas
priekšsēdētāja Olga Veidiņa, Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Inga Šmate un Sirds pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Lai sirds vienmēr būtu formā kardiologi aicina pārskatīt savu dzīvesveidu – vairāk veselīgi un aktīvi kustēties, lietot uzturā svaigu pārtiku, atteikties no saldiem, trekniem ēdieniem, atmest smēķēšanu, regulāri mērīt asinsspiedienu, savlaicīgi doties uz profilaktiskajām apskatēm un rūpīgi lietot medikamentus, ja tā noteicis kardiologs vai ģimenes ārsts.

Sirds slimības pasaulē ir nāves iemesls Nr. 1 – fakts, ko lielākā daļa cilvēku nezina. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai problēmai, Latvijas Kardiologu biedrība jau vairākus gadus rīko Pasaules Sirds dienu, kuras mērķis ir informēt cilvēkus par sirds veselību, mudināt samazināt sirds slimību riskus, vairāk mīlēt sevi, dzīvot ilgāk, kvalitatīvāk un laimīgāk.

Pasaules Sirds diena pirmo reizi tika atzīmēta 2000. gadā, kad Pasaules Sirds federācija aicināja pasaules iedzīvotājus atcerēties par savas sirds veselību.

Sirds dienu Rīgā organizē Latvijas Kardiologu biedrība ar Rīgas domes Labklājības departamenta un Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu.

Organizē:

lkb-1_2538c.png


Atbalsta:

 rdld_small.jpg              pic12542.jpg