KARDIOLOGI IESAKA VIDUSJŪRAS DIĒTU LATVIEŠU GAUMĒ
Atpakaļ

Par godu Pasaules Sirds dienai šodien, 26. septembrī notika Vidusjūras diētai veltīts pasākums Kalnciema kvartālā “Itāļu tirgus” ietvaros. Kardiologi un uztura speciālisti iepazīstināja tirdziņa viesus ar sirdij veselīgu uzturu un Vidusjūras diētas pamatprincipiem.

Liene Sondore: Ēdiena gatavošana ir aizraujošs ceļojums garšu pasaulē, un tas nebūt nenozīmē, ka ēdienam ir jābūt sarežģīti pagatavojamam. Ikdienas maltīte ir vienkārši pagatavota, enerģijas pilna un veselīga, turklāt garšīga! Īpaši dāsns ar veselīgas dabas veltēm ir Latvijas rudens, kas sniedz lielisku iespēju veidot krājumus ziemai.”

Dr. Vilnis Dzērve: “Sabalansēts uzturs un fiziskas aktivitātes ir veselīga dzīvesveida pamats, kas būtu jāieliek bērnos jau no mazotnes. Bet galvenais sirds slimību riska faktors, ko vajadzētu noteikt izskaust no dzīvesveida – ir smēķēšana.”

Inese Mauriņa, biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja: “Vēlamies cilvēkus iedvesmot rūpēties par savu sirdi tā, lai ik diena ir piepildīta ar enerģiskām, bet patīkamām fiziskām aktivitātēm, garšīgu un veselīgu uzturu, pozitīvām emocijām un labu atpūtu pēc grūtas darba dienas.”

Pasākumā bija iespēja uzzināt par Sirds veselību ģimenē, Vidusjūras diētas pozitīvajām īpašībām, Vidusjūras diētu latviešu gaumē, kā arī bez maksas izmērīt asinsspiedienu un pulsu, iepazīt veselīgas kardiologu veidotas receptes ar sezonas produktiem, nodegustēt sirdij veselīgu šokolādi.

DSC_0067.JPG

 

DSC_0171.JPG

 

DSC_0225.JPG

 

DSC_0245.JPG


Screen Shot 2015-09-28 at 09.33.31.png

 

DSC_0277.JPG

 

DSC_0321.JPG