Ceturtdien notika kārtējā veselības ministres tikšanās ar veselības aprūpes galvenajiem speciālistiem. VM atzīmē, ka speciālisti pārrunājuši Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013.-2015.gadam, kas pašlaik nodots publiskai apspriešanai, un, apspriežot izstrādāto programmu, aktualizējuši jautājumu par statistisko datu padziļinātu izvērtēšanu.

Kā norāda VM, miršanas apliecībās ne vienmēr korekti tiek atspoguļots pacienta nāves cēlonis, kas savukārt nerada priekšstatu par patieso saslimstības līmeni, tāpēc speciālisti nolēmuši tuvāko trīs mēnešu laikā pievērsties šim jautājumam.

Vienlaikus Circene kolēģus iepazīstinājusi ar papildu finansējuma piešķiršanu rindu mazināšanai ambulatori, dienas stacionāriem un izmeklējumiem, uzsverot, ka šie līdzekļi daļēji atrisinās rindu un pieejamības jautājumus. Tāpat galvenie speciālisti un veselības ministre akcentējuši specialitāšu vadlīniju nepieciešamību, kas varētu novērst nepamatotu izmeklējumu veikšanu, samazinot arī pakalpojumu gaidīšanas rindas.