LR Ministru kabinetā mēra asinsspiedienu

LR Ministru kabinetā mēra asinsspiedienu

Otrdien, 2013. gada 9.aprīlī, Ministru kabinetā notika Sirds veselības diena jeb simboliska rīta rosme kopā ar ministriem, lai pievērstu uzmanību sirds un asinsvadu veselībai.

Gandrīz 50% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, un tas ir viens no biežākajiem sirds slimību cēloņiem, liecina Latvijas Kardiologu biedrības dati. Saslimšanu lielākoties veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs un smēķēšana.

Tādēļ Valsts kanceleja un Veselības ministrija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Latvijas Kardiologu biedrību un pacientu biedrību „ParSirdi.lv” 9.aprīlī rīkoja īpašu pasākumu valdības namā ar kopīgu vingrošanu, asinsspiediena mērīšanu un veselīga dzīvesveida konsultācijām.

Pasākumu atklāja veselības ministre Ingrīda Circene, akcentējot paaugstināta asinsspiediena problemātiku. Sirds veselības dienā piedalījās arī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un kardiologs profesors Andrejs Ērglis, kā arī nozaru ministri – aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, finanšu ministrs Andris Vilks, labklājības ministre Ilze Viņķele, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Kopīgo vingrošanu vadīja Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš. Pasākuma noslēgumā būs iespējams vērot biedrības sportistu paraugdemonstrējumus.

Šo gadu Veselības ministrija ir pasludinājusi par Sirds veselības gadu un Pasaules Veselības organizācija ikgadējo Pasaules Veselības dienu (šogad tā ir 7.aprīlī) velta „Paaugstinātam asinsspiedienam jeb hipertensijai”. Regulāra asinsspiediena kontrole ir vienkāršākais un ātrākais veids, kā savlaicīgi noteikt būtiskāko sirds saslimšanas faktoru – hipertensiju. Atceries - normāls asinsspiediens ir 120/80 mmHg.

Paldies Latvijas Kardioloģijas centra māsām Oksanai Brenčei, Baibai Drozdovai, Ingunai Lubauai un Martai Tūnai.

 

Screen Shot 2013-05-21 at 6.12.33 PM.png

Screen Shot 2013-05-21 at 6.10.58 PM.png

Screen Shot 2013-05-21 at 6.11.16 PM.png