Šajā gadā Latvijas Kardiologu biedrība un pacientu biedrība "ParSirdi.lv" iedzīvotājiem sarūpēja iespēju bez maksas konsultēties ar kardiologiem, kā arī izmērīt asinsspiedienu un pulsu īpašā, mobilā Sirds veselības klīnikā.

Palielinoties iedzīvotāju dzīvildzei, pieaug to pacientu skaits, kas cieš no sirds mazspējas. Sirds mazspēja ir aktuāla problēma arī Latvijā, un tiek lēsts, ka vecuma grupā līdz 65 gadu vecumam ar to saskaras aptuveni viens procents iedzīvotāju, savukārt 75–85 gadu vecumā tā piemeklē jau 7 procentus iedzīvotāju.

Visbiežāk sirds mazspēju izraisa koronārā sirds slimība, it īpaši pārciests miokarda infarkts un paaugstināts asinsspiediens, taču to var izraisīt arī dažādas sirds muskuļa un sirds vārstuļu slimības. Tāpēc kardiologi iesaka regulāri pārbaudīt sirds veselību, īpašu uzmanību pievēršot arī pulsam, kam miera stāvoklī jābūt aptuveni 60 sitieniem minūtē. Īpaši liela vērība šim rādītājam jāpievērš tieši sirds mazspējas pacientiem. Tāpat svarīgi ir sekot līdzi arī asinsspiedienam, atceroties, ka normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mm/Hg.