XXIII Nordic Baltic Congress of Cardiology

XXIII Nordic Baltic Congress of Cardiology

2011. gadā no 16. līdz 18. jūnijam Rīgā pirmo reizi Baltijas valstīs notika Ziemeļvalstu-Baltijas valstu kardioloģijas kongress XXIII Nordic-Baltic Congress of Cardiology (NBCC ). Kongresu apmeklēja aptuveni 1000 kardiologu un kardioloģijas māsu.

Šis ir vēsturisks notikums Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, jo kongresu Latvijā vienlaikus apmeklēja un lekcijas lasīja četri Eiropas Kardiologu biedrības līderi: prof. Mišels Komažda (Michel Komajda), Eiropas Kardiologu biedrības prezidents (2010.–2012.), prof. Roberto Ferrari (Roberto Ferrari), Eiropas Kardiologu biedrības prezidents (2008.–2010.), prof. Mišals Tendera (Michal Tendera), Eiropas Kardiologu biedrības prezidents (1998.–2000.), prof. Panos Vardas (Panos Vardas), Eiropas Kardiologu biedrības nākamais prezidents.

Kongresu apmeklēja un ar lekciju uzstājās pasaules superleģenda prof. Ulrihs Sigvarts (Ulrih Sigwart), kurš pirms 25 gadiem 1986. gadā kopā ar Dr. Žaku Puelu (Jacques Puel) veica apvērsumu kardioloģijā un ielika pirmo stentu cilvēka koronārajā artērijā Tulūzā, Francijā. Kongresā viņš lasīja Latvijas Kardiologu biedrības bijušā prezidenta prof. Ulda Kalniņa memoriālo lekciju, pēc kuras viņam tika pasniegts Latvijas Ārstu biedrības apbalvojums par ieguldījumu modernās kardioloģijas attīstībā Latvijā.

Trīs dienu garumā lekcijas par jaunākajām tendencēm pasaules kardioloģijā lasīja 83 Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kardiologi un 23 kardioloģijas
māsas, kā arī pasaules zvaigznes kardioloģijā no ASV, Austrālijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Japānas, Krievijas, Polijas un Šveices.

Kongresa programmu ar izcilību novērtējusi Eiropas Kardioloģijas Akreditācijas valde EBAC (European Board for Accreditation in Cardiology),
piešķirot NBCC 2011 programmai 16 CME akreditācijas punktu. Tas ir īpaši augsts novērtējums, un augstais punktu skaits ir ļoti būtisks kardiologu un kardioloģijas māsu resertifikācijai. «Šis ir patiešām fantastisks sasniegums Latvijas kardioloģijai un Latvijai kā valstij! Mūs atzīst pasaules vislielākie vīri ar vislielāko ietekmi pasaules kardioloģijā!

Nākamais solis mums būs izcīnīt vietu starp trīs labākajiem kardioloģijas centriem pasaulē. Un tad jau Latvija būs pirmajā vietā pasaulē. Tā būs
realitāte! Tā jau ir realitāte!» ambiciozus mērķus nosprauž Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs, NBCC 2011 kongresa zinātniskās komitejas prezidents prof. Andrejs Ērglis.

Iepriekšējais šāda veida kongress notika 2009. gadā Reikjavīkā, Islandē. 2013. gadā kongresa mājvieta būs Oslo, Norvēģijā.

_MG_0268.jpeg